OLDS
na podstawie stron oficjalnych oraz innych źródeł czasem


18.V. Ceny biletów na koncert - 75 zł (85 zł w dniu koncertu). Jako support zagra Frontside. Zabawa rozpocznie się prawdopodobnie o 20.
A nowy album Roorback ukaże się już za tydzień. Po Outro następuje kilka minut ciszy, a po nich ukryty utwór. Rozwala na łopatki ;-) Paulo's Microphone. O tym, że mikrofon się popsuł..
.


5.V. Wiadomo już, że Sepultura zagra w Proximie. Dla przypomnienia - 25 czerwca. No szkoda, że takiego zespołu nie władują do jakiegoś mniejszego klubu :-) Jason Newsted takie występy określa mianem "intymnych klubowych koncertów". Obecnie Sepultura gra trasę z Voivod, w którym właśnie Jason występuje. Na jednym z ostatnich koncertów wspólnie z nim Sepa wykonała Territory i Refuse/Resist. Newsted zagrał te dwa kawałki jako drugi gitarzysta.


14.IV. Roorback, czyli nowy album Sepultury ukaże się 26 maja. Pojawią się dwie wersje. Zawartość tej normalnej przedstawia się następująco :
1. Come Back Alive
2. Godless
3. Apes of God
4. More of The Same
5. Urge
6. Corrupted
7. As It Is
8. Mind War
9. Leech
10. The Rift
11. Bottomed Out
12. Activist
13. Outro
14. Bullet The Blue Sky (jako bonus)
do tego nalezy dodać video do Bullet The Blue Sky.
Wersja digipak to dwie płyty. Pierwsza zawierać będzie wymienione wyżej utwory oprócz Bullet The Blue Sky. Druga to Revolusongs, czyli :
1. Messiah (Hellhammer)
2. Angel (Massive Attack)
3. Black Steel In The Hour Of Chaos (Public Enemy)
4. Mongoloid (Devo)
5. Mountain Song (Jane's Addiction)
6. Bullet The Blue Sky (U2)
7. Piranha (Exodus)
+ teledysk do Bullet The Blue Sky


3.IV. Dziś interia i hardzone donoszą - 25 czerwca Sepultura zagra w Warszawie! Póki co, nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Organizatorem koncertu będzie Mystic Production, przed Sepulturą zagra więcej niż jeden zespół.
Tegoroczni maturzyści niech lepiej posprawdzają terminy egzaminów wstępnych, bo te fajne koncerty to zawsze dadzą w takim czasie, by przyszłej polskiej inteligencji było nie po drodze. Albo środek sesji, albo egzaminy. Dobrze, że nie w dniu matur.
Na początku czerwca zespół zagra na jakimś szwedzkim festiwalu, z kolei w pierwszych dniach lipca zagrają na festiwalach w Belgii i Niemczech.
Hm... data interiowych niusów to 3 kwietnia, więc to prima aprilis raczej nie jest.


15.III. Nowy album Sepultury ukaże się w maju. Znany jest już tytuł - Roorback. Słowo to oznacza plotkę puszczoną w celu postawienia w złym świetle przeciwnika politycznego. Czy coś w tym stylu właśnie, dla własnych korzyści kosztem innych. Producentem jest Steve Evetts, utwory są teraz miksowane w Mosh Studios w Sao Paulo. Jeszcze raz spis utworow :
1. Come Back Alive
2. Godless
3. Apes Of God
4. Corrupted
5. The Rift
6. Leech
7. More Of The Same
8. Activst
9. As It Is
10. Urge
11. Bottomed Out
12. Mindwar


15.II. Album roku 2003 już nagrany. Trzeba go tylko wymiksować ładnie, a to też trochę czasu zajmie. Pierwszy raz od czasów Arise nie pojawią się żadni goście. Nowa płyta Sepultury nie ma jeszcze tytułu, ma być wydana w maju.
Sepultura jednak zostanie w studio nieco dłużej. Nagrają jeden utwór do brazylisjkiego filmu
Lisbela e o Prisioneiro. W nagranie włączy sie Andre Moraes, ten sam, z którym Igor i Andreas nagrali w 1999 roku 8 utworów do filmu No Coracao Dos Deuses.


10.II. Sepultura kończy już nagrywać swój nowy album. Gitary, perkusja i bas ukończone, Derrick chyba jeszcze wszystkich partii wokalnych nie nagrał. Razem z Andreasem pracowali nad tekstami, do pomocy przy ich tworzeniu włączył się również Igor. Znane są już tytuły...
1. Come Back Alive
2. Godless
3. Apes Of God
4. Corrupted
5. The Rift
6. Leech
7. More Of The Same
8. Activist
9. As It Is
10. Urge
11. Bottomed Out
12. Mindwar
przy czym kolejność pewnie ulegnie zmianie do czasu wydania. A wydać to mają w pierwszej połowie tego roku.


5.II. Są fotki! Nawet nie takie kiszaste jak myślałem. Tak, nie chwaląc się w ogóle, nic a nic, to niektóre całkiem się mnie udały. KLIKNIJ TUTAJ by je zobaczyć. 27 sztuk.


4.II. No i po koncercie. Oj sporo się działo. Wrzucam relację i idę odpoczywać przez najbliższe 327 lat. Jak tylko wywołam fotki, od razu zeskanuję i dam na stronę. A potłuczona i niewyraźna relacja JEST TUUUU


1.II. Troszkę się nie aktualizowało, przepraszam.
Zacznę od mało fajnej wiadomości. Pewnie sporo osób słyszało już Revolusongi, w coverze Public Enemy pt. Black Steel In The Hour Of Chaos wystąpił raper Sabotage. 24 stycznia z rana został zabity.
Nagrywanie nowego albumu Sepultury trwa. Znany jest póki co tylko jeden tytuł kawałka - Corrupted. Ale to żadna nowość, grali go już na sierpniowym koncercie przecież. Ostatnio na oficjalnej donoszono, że w studio męczy się obecnie Paulo. Zostało mu jeszcze 7 kawałków do zbasowania. Perkusję i gitary (brzmią bardzo ciężko ponoć) już ukończono. Również ze strony oficjalnej do pobrania jest teledysk do Bullet The Blue Sky!
A za niedługo wielki dzień, bo Max pojawi się w Warszawie... Będą dwa supporty - Corruption i None.


28.XII. 9 stycznia Sepultura wybiera się do Rio, żeby rozpocząć tam nagrywwanie nowego albumu.
A niedawno Sepultura zremisowała z Atletico Mineiro Belo Horitonte 3:3. Od 1998 roku zespół razem ze swoimi przyjaciółmi co roku gra przeciw byłym zawodnikom tego klubu. No muszą podsunąć im jakichś oldbojów, weteranów czy innych starych pierników, bo z zawodowymi piłkarzami pewnie nie mieliby szans ;) 3:3 to dobry wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę, że pierwsze mecze z Atletico przegrywali dość konkretnie - 0:5, 1:6. Andreas jak zwykle stał na bramce, Paulo z Derrickiem byli obrońcami, a Igor to nawet gola strzelił!
Tak na koniec się pochwalę, że słyszałem Revolusongs (dzięki Cangaceiro!). Coverowa EPka ukazała się póki co tylko w Brazylii. No fajne, nie powiem! Jest też ukryty utwór - fragmencik Enter Sandman (gdzie Igor gra na basie, a Paulo na perkusji, tak dla jaj się zamienili) i Fight Fire With Fire Metaliki, również fragmencik, ale już całkiem nieźle zagrany. W ogóle to fajne brzmienie ma ten album.


13.XII. 3 LUTEGO, WARSZAWA - SOULFLY!! O jaaaa ale się podjarałem. Znów będzie ajforenaj i noł madafakin huti end de blołfysz... Już można zacząć odliczać. Tak jak ostatnio Soulfly zagra w Stodole.
A tak w ogóle video Sepultury do Bullet The Blue Sky jest już gotowe. Zabrali się też za nagrywanie taśmy demo składającego się z 12 nowymi kawałkami. Póki co nagrane są bębny, w przyszłym tygodniu zrobią całą resztę. Jak już demo będzie gotowe i pomyślą co tam ewentualnie pozmieniać, to zaczną w pierwszym tygodniu stycznia nagrywać nowy album. Na oficjalnej piszą "
Heavy stuff, HEAVY!" i że nas Sepultura w 2003 zaskoczy. Ma być ostro i z wypierdem ;)


8.XII. Jakiś tydzień i 2 dni wstecz Sepultura rozpoczęła kręcenie teledysku do utworu Bullet The Blue Sky. Utwór ten (cover U2) pochodzi z Revolusongs, coverowej EPki, która za 2 dni ujrzy światło dzienne. Niestety na razie tylko w Brazylii. Kiedyś wyjdzie też i u nas, ale kiedy, to tak za bardzo nie wiadomo.


8.XI. Garstka niusów, niektórych lekko spóźnionych, ale mam nadzieję, że nie zostanę za to powieszony :
Nowa płyta ma się ukazać na przełomie wiosny i lata 2003, ale pewnie jak zwykle wszystko się opóźni troszkę i będzie to przełom lata i jesieni... Wydawcą będzie SPV, ta sama wytwórnia wyda Revolusongs, czyli EPkę z coverami. Która zresztą ukaże się w Brazylii już w nastepnym miesiącu. Będzie dostępna też limitowana winylowa edycja, aż 2000 sztuk. Jak ktoś będzie w Brazylii to może mi to kupić. A nie wiadomo kiedy Revolusongs zostanie wydane w innych częściach swiata. Wracając jednak do nowej płyty, na oficjalnej stronie napisali, że jest prawie gotowych już 10 utworów, 8 z nich już nagrali, a na 6 z tych nagranych Derrick gra na gra na gitarze! No wreszcie! No i teraz będą powstawały teksty do tych utworów.


12.X. Sepultura obecnie pracuje w studio nad nowym albumem, jeee! Druga wiadomość - przed tym albumem co teraz nad nim siedzą wyjdzie Revolusongs, czyli EP z coverami. Wyjdzie to pod koniec roku i ukaże się na całym świecie, a nie jak początkowo miało być tylko w Brazylii... fajnie.


30.IX. Seria zaległych niusów!
- Andreas Kisser i Derrick Green występowali razem z Nuclear Assault 20 sierpnia. Niestety zostali dość brzydko przyjęci przez publiczność - podobno poleciały w ich stronę różne przedmioty, różne kubki z piwem i td.
- Jason Newsted prawdopodbnie wyda swoje projekty nagrane dawno temu. Wśród nich jest Sexoturica, czyli zespół, w którym grał także Andreas. Podobno (to nie jest pewne) światło dzienne ma też ujrzeć Quarteto da Pinga
- 19 sierpnia Andreas wystąpił wraz ze swoim zespołem, zagrali 5 utworów innych grup, bo to właśnie taki cover-band jest. Grali dla portalu Terra, można było to chyba nawet obserwować w sieci.
- Sepultura grała dla 35000 ludzi na Pop Rock Festival w Belo Horizonte, mieście, w którym została założona


27.VII. Sepultura : 16 sierpnia koncert w Czechach... to już wiadomo. A 3 dni wcześniej zagrają na jakimś innym Open Air, w Porto Cesareo we Włoszech. Poza tym zespół nagrał 5-utworowe demo z coverami na EP, jaką chcą wydać. Lista przedstawia się tak :
1. Angel (Massive Attack)
2. Mongoloid (Devo)
3. The Mountain Song (Jane's Adiction)
4. Bullet The Blue Sky (U2)
5. Messiah (Hellhammer)
Soulfly : teledysk do Seek 'N' Strike już jest. Podczas nagrywania było baaardzo gorąco, ale ogólnie było miło podobno. Nagrano to ponoć niedaleko domu Maxa. Na jesieni Soulfly ma wpaść do Europy (w wywiadzie dla MH Max mówił, że w Polsce chciałby ze dwa koncerty zagrać) i możliwe, że z nimi przyjedzie też Asha. Ta z Flyhigh i Tree Of Pain. To chyba tyle, dzięki dla Krasnala Adamu za info.


2.VII. Kilka wieści od Sepultury.
- 27 sierpnia Roadrunner (z którym już Sepultura nie jest związana jak wiadomo) Under A Pale Grey Sky, dwupłytowy album koncertowy. Jest to ostatni występ z Maxem w składzie
- Sepultura też tworzy coś na nowy album, który planowany jest na początek 2003 (czyli pewnie wyjdzie gdzieś w czerwcu). Ale jeszcze przed nowym albumem ma się ukazać EP-ka z coverami (m.in. U2, Hellhammer, Public Enemy). No może nie z samymi coverami, będą też 2 utwory zupełnie nowe, na pewno jednym z tym dwóch będzie Corrupted, który już teraz grany jest na koncertach
- aaaaaaaaa! Ta ostatnia mnie najbardziej cieszy. 16 sierpnia Sepultura zagra na jakimś tam czeskim festiwalu, takim Open Air. Będzie chyba z 1500 zespołów w ciągu kilku dni, ale 16 będzie Sepultura. A cały ten festiwal będzie bardzo blisko granicy! W sumie to ludziom znad morza pewnie nie robi różnicy czy jadą do Spodka, czy pojadą te kilka kilometrów dalej.
TUTAJ jest mapka, na której widać gdzie to jest. A TUTAJ jest spis zespołów, a to w ogóle cała festiwalowa strona : http://trutnov.openair.cz/engl/index2.html


KLIKNIJ TU
by przejrzeć starsze niusy, takie małe archiwum